Klub Wodny PTTK

Wspomnień czar

Podsumowanie 64 edycji Regat o Błękitną Wstęgę jeziora Wigry PDF Drukuj Email

 

W dniu 6 września 2020 r odbyła się 64 edycja Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry, którą Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz.

Wystartowało 39 jachtów w tym jeden dwumasztowy „Komandor”. Jeżeli chodzi o uczestników (żeglarzy) to płynęło 119 osób pochodzących z różnych miast Polski m.in. z Białegostoku, Warszawy, Augustowa, Sokółki, Suwałk, Poznania gm. Bakałarzewo, gm. Jeleniewo, gm. Suwałki reprezentujący kluby: PTTK o/Suwałki, „HAŃCZA”, „KAMENA”, Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr” mające siedziby nad jeziorem Wigry oraz kluby z Polski i niezrzeszeni. Impreza ze względu na sytuację epidemiologiczną odbywała się na akwenie jeziora Wigry i w ograniczonym zakresie - bez imprez towarzyszących.


Sponsorami głównymi regat byli:

Puchary i materiały promocyjne m. Suwałk – Prezydent Miasta Suwałk

Suwalskie WOPR było odpowiedzialne za zabezpieczenie regat.

Trasę regat 64 Błękitnej Wstęgi Jeziora Wigry w słońcu i wietrze o zmiennej sile najszybciej pokonała załoga jachtu „Dżinn”- sternik Jacek Baryła zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Suwałk z Błękitną Wstęgą.

Żeglarze sklasyfikowani zostali również w trzech klasach: Omega Standard, Jachty Kabinowe oraz MICRO.

· W klasie Omega Standard

I miejsce

sternik – Wojciech Dźiurdź

załoga – Adam Dźiurdź

załoga – Katarzyna Czarniecka

II miejsce

Sternik – Jerzy Górko, Korab Białystok

załoga – Maciej Żarkowski

załoga – Wojciech Kołosow

III miejsce

sternik – Przemysław Brzeziński

załoga – Przemysław Lewosz

załoga – Maciej Rudź

· W klasie jachtów kabinowych

I miejsce

sternik – Jacek Baryła, KW PTTK o/Suwałki

załoga – Sylwia Baryła

załoga – Tycjan Baryła

załoga – Marek Baryła

załoga – Dariusz Borowski

II miejsce

sternik – Przemysław Tkacz, Wigierski Wiatr

załoga – Bożena Tkacz

III miejsce

sternik – Dariusz Rydzewski, Wigierski Wiatr

załoga – Grażyna Rydzewska

załoga – Michał Rydzewski

· W klasie MICRO

I miejsce

sternik – Marcin Łaskowski

załoga – Gabriel Łaskowski

załoga – Mikołaj Łaskowski

II miejsce

sternik – Maciej Kondracki , Celafon.pl

załoga – Damian Gąsiewski

załoga – Grzegorz Naruk

III miejsce

sternik – Tadeusz Rurak , KW PTTK o/Suwałki

załoga – Andrzej Mazalewski

załoga – Arkadiusz Stefanowski

Załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I – III otrzymały puchary i dyplomy.


Komandor Klubu Wodnego

PTTK o/ Suwałki

Romuald Sztabiński

 


KLUB WODNY PTTK w SUWAŁKACH .