Klub Wodny PTTK

Wspomnień czar

Aktualności
Podsumowanie XIII Regat o Puchar Wójta PDF Drukuj Email

 

 

18 sierpnia 2018r. odbyły się XIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Suwałki. Startowało 16 jachtów w klasie Omega Standard i MICRO. Organizatorem regat był Klub Wodny PTTK o/ Suwałki i Gmina Suwałki.

Regaty uroczyście otworzył Wójt Gminy Suwałki Pan Tadeusz Chołko.

Uczestnikami regat byli mieszkańcy z Augustowa, Suwałk,  z gm. Suwałki i Jeleniewo - ogółem 51 uczestników.

 

Wyniki w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

Omega Standard

I miejsceKW Hańcza/gm. Suwałki

1.  Szymon Topolski - sternik

2.  Łukasz Topolski - załoga

3.  Piotr Topolski- załoga

 

II miejsce - KW PTTK o/Suwałki / Suwałki

1.  Piotr Butkiewicz - sternik

2.  Piotr Kirkuć - załoga

3.  Aleksandra Grudzińska  - załoga

 

III miejsce - KW KAMENA Suwałki

1.  Marek Szeszko - sternik

2.  Mirosław Mirowski - załoga

3.  Grzegorz Kosiński - załoga

 

MICRO:

I  miejsce - Augustów

1.  Maciej Kondracki - sternik

2.  Karol Sarosiek - załoga

3.  Grzegorz Naruk - załoga

 

II  miejsce – KW Hańcza/gm. Suwałki

 

1.  Jarosław Walicki - sternik

2.  Katarzyna Walicka - załoga

3.  Dorota Bagan - załoga

4.  Michał Walicki - załoga

 

III  miejsce –  KW PTTK o/Suwałki

1.   Dariusz Ferenc - sternik

2.   Marcin Grudziński - załoga

3.   Paweł Ferenc  - załoga

 

Na zakończenie regat Sekretarz Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz z Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Jerominem wręczyli zwycięskim załogom puchary, dyplomy oraz nagrody.

Dodatkowo Przewodniczący Gminy Suwałki ufundował nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika regat.

 

 

 
Podsumowanie XXVI Regat o Puchar Dyrektora WPN PDF Drukuj Email

15 sierpnia 2018r. odbyły się XXVI Regaty oPuchar Dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego”. Regaty uroczyście otworzył Dyrektor WPN Pan Jarosław Borejszo.

Łącznie startowało 25 jachtów w klasie „Omega Standard”,MICRO” i  „Jachty Kabinowe”.

Organizatorem regat był Klub Wodny PTTK o/ Suwałki i Wigierski Park Narodowy.

Wzięło udział 79 uczestników z następujących miast: Augustów,  Białystok,  Warszawa,  Poznań, Pabianice, Lublin, Wrocław oraz Suwałki  gm.Suwałki, gm. Bakałarzewo i gm. Krasnopol.

Wyniki w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

Omega Standard

I miejsceKW Kamena

  1. Andrzej Stępkowski - sternik
  2. Janusz Poulakowski- załoga
  3. Michał Osydazałoga

II miejsce - KW Hańcza/gm. Suwałki

  1. Szymon Topolski – sternik
  2. Łukasz Topolski załoga
  3. Piotr Topolski  - załoga

III miejsce - KW KAMENA Suwałki

  1. Marek Dembowski- sternik
  2. Jarosław Dembowski - załoga
  3. Aleksandra Łankiewicz - załoga

MICRO:

I miejsce - KW Hańcza/Suwałki

  1. Michał Walicki - sternik
  2. Paweł Drozdowski - załoga
  3. Barbara Urbańska - załoga
  4. Angelika Tomaszewska - załoga

II miejsce – Augustów

  1. Maciej Kondracki - sternik
  2. Karol Sarosiek - załoga
  3. Grzegorz Naruk - załoga

III miejsce –  KW PTTK o/Suwałki / Suwałki

  1. Dariusz Ferenc - sternik
  2. Marcin Grudziński - załoga
  3. Paweł Ferenc - załoga

Jachty Kabinowe:

I miejsce – KW Wigierski Wiatr/Warszawa

  1. Przemysław Tkacz - sternik
  2. Bożena Tkaczzałoga

II miejsce - KW PTTK Suwałki/Suwałki

  1. Jacek Baryła - sternik
  2. Marek Baryła - załoga
  3. Sylwia Baryła - załoga
  4. Tycjan Baryła – załoga
  5. Dariusz Borowski-złoga

III miejsceKW PTTK Suwałki/Suwałki

  1. Robert Kordaszewski - sternik
  2. Andrzej Tyczkowski - załoga
  3. Antoni Kordaszewski - załoga

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z regat pod tym adresem.

 

 
Zakończenie sezonu żeglarskiego 2017 PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT

 

Zarząd Klubu Wodnego uprzejmie informuje, że w dniu 14 października 2017r. (sobota) o godz. 1300 - 1400 na przystani Klubu w Starym Folwarku, odbędzie się spotkanie przy kominku z okazji

zakończenia sezonu żeglarskiego 2017.

 

Zarząd Klubu
 
Podsumowanie 61 edycji Regat o Błękitną Wstęgę jeziora Wigry PDF Drukuj Email

 

3 września 2017 r. odbyła sie 61 edycja Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry, którą honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk.

W tegorocznej edycji wystartowało w sumie 48 jachtów: w klasie omega standard (19 jachtów), jachty kabionowe (12 jachtów), jachty Micro (9 jachtów), Optymist  (6 jachcików) oraz 2 jachty w klasie Open.

W regatach udział brało 135 żeglarek i żeglarzy pochodzących z różnych stron Polski m.in. z Białegostoku, Warszawy, Augustowa, Podnowinki, Sokółki, Michałowa, Sławy, Pabianic, Ksawerowa k/Łodzi i oczywiście z Suwałk. Wśród uczetników znalazla sie równiez jedna załoga z zagranicy tj. z Hamburga. Wśród załóg znaleźli sie reprezentanci takich klubów jak: KW PTTK o/Suwałki, KŻ Kamena, KW Hańcza oraz Stowarzyszenie "Wigierski wiatr".

Sponsorami głównymi regat byli:

  • Prezydent Miasta Suwałk - Puchary i materiały promocyjne m. Suwałki
  • Bank Spółdzielczy w Suwałkach
  • SABO - Market Budowlany STOBUD
  • "Karczma Myśliwska" Łanczkowscy S.C.
  • PPUH "LARIX" W. Dargiewicz i St. Mackiewicz S.J.
  • Izabela i Paweł Olszewscy - tradycyjnie ufundowali pyszne wędliny
Pomimo niepewnej pogody i przy dość słabym wietrze Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry 2017 oraz Puchar Prezydenta Miasta Suwałk zdobyła załoga na jachcie 49'er której sternikiem był Michał Ołdakowski a w załodze Przemysław Czarniewski. W tym roku udało się większości załóg pokonać trasę od KW PTTK aż do Wyspy Kamień.
Wyniki regat w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

Omega Standard
  • I miejsce - SUPERKOSZYK.PL (sternik: Daniel Sokołowski, załoga: Mieszko Mórawski, Paweł Cherubin)
  • II miejsce - KORBA Porta Drzwi - KŻ Kamena (sternik: Andrzej Stępkowski, załoga: Szymon Stępkowski, Michał Osyda)
  • III miejsce - ZUZIA - LKŻ Sława (sternik: Zbigniew Długoszewski, załoga: Bartosz Skrzypczak, Marcin Grudziński)
Klasa Micro
  • I miejsce - CYLAFON - Cylafon Podnowinka (sternik: Maciej Kondracki, załoga: Karol Sarosiak, Grzegorz Naruk)
  • II miejsce - PŁATEK - KW HAŃCZA (sternik: Grzegorz Płatonow, załoga: Wojciech Płatonow, Andrzej Wiśniewski)
  • III miejsce - ZAŁOGA KASI - KW HAŃCZA (sternik: Jarosław Walicki, załoga: Katarzyna Walicka, Michal Walicki, Paweł Drozdowski)
Klasa Jachty Kabinowe
  • I miejsce - DZINN - KW PTTK (sternik: Marek Baryła, załoga: Sylwia Baryła, Tycjan Baryła, Jacek Baryła, Andrzej Pobudkiewicz),
  • II miejsce - RETRAKT - Wigierski Wiatr - (sternik: Przemysław Tkacz, załoga: Bożena Tkacz)
  • III miejsce - ŻÓŁTOBRZEŻEK - HSC Hamburg (sternik: Jarosław Sołtys, załoga: Grzegorz Sołtys, Franek Sołtys, Antonina Sołtys)
Klasa Optymist
  • I miejsce - Jędrzej Gref
  • II miejsce - Maria Kisłowska
  • III miejsce  - Oliwia Żynda
  • IV miejsce - Paweł Brezgieł
  • V miejsce - Klara Tyczkowska
  • VI miejsce - Olga Wiszniewska
Załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I-III otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Do tradycji regat należy losowanie nagród rzeczowych, dzięki uprzejmości sponsorów, dla wszystkich uczestników regat.
Dzień wcześniej Klub Wodny PTTK o/Suwałki gościł na swojej przystani w Starym Folwarku uczestników regat wraz z rodzinami i przyjaciółmi na uroczystym ognisku żeglarskim. Ognisko uświetniła suwalska formacja szantowa "Zmiana Wachty". Zabawa i śpiewy tradycyjnie trwały do białego rana.
Zapraszamy do fotorelacji z imprezy (fot. Eugeniusz Piertruszkiewicz) na której udało sie uwiecznić wspaniały jubileusz jednego z naszych członków klubu - Bronka Sadowskiego - który obchodził swoje 70-te urodziny! Sto lat jeszcze raz!
Do zobaczenia za rok!
A hoj!

 

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4


KLUB WODNY PTTK w SUWAŁKACH .