Klub Wodny PTTK

Wspomnień czar

Aktualności
Podsumowanie 60 edycji Regat o Błękitną Wstęgę jeziora Wigry PDF Drukuj Email

Suwałki, dnia 05.09.2016r.

 

 

 

Biuro Prezydenta Miasta

Urząd Miejski w Suwałkach

 

 

W dniu 4 września 2016 r. Odbyła się 60 edycja Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry, którą Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk.

Wystartowały 44 jachty, na których płynęły 144 osoby pochodzące z różnych miast Polski m.in. z Białegostoku, Warszawy, Augustowa, Sokółki, Michałowa, Bornego Sulimowa, Pabianic, Ksawerowa k/Łodzi, Leśnej Polany, Suwałk, gm. Suwałki oraz Kluby Wodne: PTTK o/Suwałki, „HAŃCZA” i ”KAMENA” oraz Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr” mające siedziby nad jeziorem Wigry.

 

Sponsorami głównymi regat byli:

Puchary i materiały promocyjne m. Suwałki – Prezydent Miasta Suwałk

Nagrody zwycięskim załogom – Bank Spółdzielczy w Suwałkach

oraz nagrody losowane wśród wszystkich startujących w regatach ufundowali:

HENKEL producent marki CERESIT

CHATA  -  Suwałki,

SABO  -  market budowlany STOBUD

"MONA-KONTRA" Sp. z o.o.

Z.W.M. Dojnikowscy S. J.

„Karczma Myśliwska” Łanczkowscy S.C.

PPUH „LARIX” W. Dargiewicz i St. Mackiewicz S.J.

PPHU „JANEX” Sp. z o.o.

SC-Toolsystems Spółka z o.o.

Piekarnia Jasia

Paweł i Izabela Olszewscy

FH „STYNKA”

 

Trasę  regat 60 Błękitnej Wstęgi Jeziora Wigry w strugach deszczu i słabym wietrze najszybciej pokonała załoga z Warszawy na jachcie typu VERIETE 650 „SANTANA” - sternik Jacek Samsel zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Suwałk z Błękitną Wstęgą.

Żeglarze sklasyfikowani zostali również w czterech klasach: Omega Drewniana, Omega Standard, Jachty Kabinowe  oraz  MICRO.

W klasie Omega Drewniana zwyciężyła załoga z KW KAMENA w składzie: Mieczysław Jakubowski sternik i załoga: Małgorzata Wichura i Maciej Dacewicz. Na drugiej pozycji  w klasie  Omega  Drewniana  uplasowała się  załoga  z KW PTTK o/Suwałki: Paweł Cherubin sternik i załoga- Karol Kisłowski i Paweł Hawruczenko. Trzecią lokatę zajęła załoga z KW KAMENA Marek Dembowski sternik i załoga: Ryszard Wiciński i Krystian Lewandowski.

W klasie Omega Standard zwyciężyła załoga z KW KAMENA w składzie: Paweł Bartoszewicz sternik i załoga: Szymon Wichura i Marcin Olszewski. Na drugiej pozycji  w klasie  Omega  Standard  uplasowała się  załoga  z UKS z Michałowa: Bartosz Rajecki sternik i załoga – Mirosław Keller i Lech Czerniawski. Trzecią lokatę zajęła załoga z KW PTTK o/Suwałki  Grzegorz Grabowski sternik i załoga: Marek Bielawski i Piotr Smerek.

W klasie  Jachtów  Kabinowych najszybciej  przypłynął  o nazwie „SANTANA”  w  składzie: Jacek Samsel sternik  i  załoga - Wiesława Samsel i Grzegorz Budziszowski. Drugie miejsce w tej klasie  zajęła załoga jachtu o nazwie „DZINN” z KW PTTK o/Suwałki w  składzie : Marek Baryła sternik i załoga - Sylwia  Baryła, Tycjan Baryła, Andrzej Szeszko. Trzecia pozycja załoga jachtu „RETRAKT” w składzie: Przemysław Tkacz sternik i załoga – Izabella Balewicz i Jakub Wroński.

W klasie MICRO wygrała załoga z KW PTTK o/Suwałki na jachcie „RYWALKA” w składzie Romuald Sztabiński sternik i załoga – Tymoteusz i Józef Sztabińscy. Drugie miejsce zajęła załoga na jachcie „PŁATEK” w składzie Grzegorz Płatonow sternik  i załoga – Joanna Płatonow i Andrzej Wiśniewski z KW „HAŃCZA”. Trzecie miejsce zajęła załoga jachtu „ARTIZ” w składzie Bronisław Sadowski sternik i załoga – Marcin Grudziński i Dariusz Wysocki z KW PTTK o/Suwałki.

Załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I – III otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Do tradycji regat należy losowanie nagród rzeczowych, dzięki uprzejmości sponsorów, dla wszystkich uczestników regat (144 nagrody) m.in. telewizor, który pojechał do Michałowa.

Dzień wcześniej tj. 3 września 2016r. Klub Wodny PTTK o/Suwałki gościł na swojej przystani w Starym Folwarku uczestników regat wraz z przyjaciółmi na uroczystym ognisku żeglarskim. Ognisko uświetniła Suwalska Formacja Szantowa „Zmiana Wachty”. Zabawa i śpiewy trwały do białego rana.

Komandor Klubu Wodnego

PTTK o/ Suwałki

 

Andrzej Tyczkowski

 

 
Zdjęcia z regat PDF Drukuj Email

A hoj!

 

Zapraszam do oglądnięcia zdjęć naszego Redaktorka - Pana Eugeniusza Piertuszkiewicza -  z Regat o Puchar Wójta gm. Suwałki oraz z Regat o Puchar Dyrektora WPN w 2016 roku!

Warto również cofnąć się do 2015 roku i zobaczyć Regaty o Błękitna Wstęgę jez. Wigry z perspektywy obiektywu Jaśka Rudzkiego.

Zdjęcia dostępne są również w galerii.

Pozdrawiam!

Leszek S.

 

 

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 6 z 6


KLUB WODNY PTTK w SUWAŁKACH .