Klub Wodny PTTK

Wspomnień czar

Aktualności
Nowy Zarząd Klubu PDF Drukuj Email

W sobotę 15.01.2022 odbyło się walne zebranie Klubu Wodnego PTTK w Suwałkach. W koleżeńskiej atmosferze zebrało się kilkudziesięciu członków Klubu.

Jednym z punktów zebrania było wysłuchanie sprawozdań ustępujących członków Zarządu Klubu, Komandora - Romualda Sztabińskiego i Skarbnika - Bronisława Sadowskiego. Ustępujący Zarząd większością głosów uzyskał absolutorium swoich sprawozdań.

Najważniejszym punktem zebrania był wybór nowego Zarządu Klubu. Zgłaszanie chętnych jak i same głosowanie przebiegło bardzo sprawnie i po niespełna godzinie było już wszystko wiadomo. Poniżej znajduje się skład nowego Zarządu Klubu wraz z ustalonymi już funkcjami w Zarządzie:

1. Jan Rudzki - Komandor

2. Piotr Kirkuć - V-ce Komandor

3. Robert Kordaszewski - V-ce Komandor

4. Artur Rejterada - Bosman

5. Lech Sadowski - Skarbnik

6. Andrzej Tyczkowski - Sekretarz

W niedługim czasie zaplanowane jest zebranie Zarządu Klubu po którym zostaną  zaprezentowanie propozycje zmian oraz plan rozwoju naszego Klubu.

Bardzo dziękujemy ustępującemu Zarządowi i życzymy sukcesów Nowemu. Już nie możemy się doczekać letniego sezonu 2022, a póki co w ten sam weekend rozpoczął się sezon bojerowy 2022!

 

Do zobaczenia na kei i wodzie/lodzie

nowy Zarząd 2022

A-hoj!

 
Walne zebranie KW PTTK PDF Drukuj Email

Zarząd klubu informuje, że walne zebranie zaplanowane jest na 15.01.2022 (sobota) na godzinę 16:00 oraz 16:15 (2 termin). Miejsce spotkania to Oddział PTTK w Suwałkach, ul. Kościuszki 37. Pozostałe szczegóły spotkania znajdują się w pliku dostępnym pod tym linkiem.

 
Podsumowanie 65 edycji Regat o Błękitną Wstęgę jeziora Wigry PDF Drukuj Email

 

W dniu 5 września 2021r. Odbyła się 65 edycja Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry, którą Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz.

Wystartowało 29 jachtów w tym jeden dwumasztowy „Flores”, na których płynęło 91 osob pochodzących z różnych miast Polski m.in. z Warszawy, Augustowa, Sokółki, Suwałk, gm. Bakałarzewo, gm. Jeleniewo, gm. Suwałki reprezentujący kluby : PTTK o/Suwałki, „HAŃCZA”, „KAMENA”, Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr” mające siedziby nad jeziorem Wigry oraz kluby z Polski i niezrzeszeni.


Sponsorami głównymi regat byli:

Puchary i materiały promocyjne m. Suwałki – Prezydent Miasta Suwałk

SABO - STOBUD – nagrody rozlosowane wśród uczestników.


Nagrody losowane wśród wszystkich startujących w regatach ufundowali oraz wsparli organizację ogniska żeglarskiego i regat następujący sponsorzy:

Sabo Stobud wraz z firmami współpracującymi – Paradyż, Excellent, Awenta, Grohe, Netto.

Centrum Bankietowe Astoria

Paweł i Izabela Olszewscy

Wesoła Wiśnia - Pijalnia Wiśniówki

Suwalskie WOPR - zabezpieczenie regat

Trasę regat 65 Błękitnej Wstęgi Jeziora Wigry w słońcu i wietrze o umiarkowanej sile najszybciej pokonała załoga omegi  „Korba”- sternik Andrzej Stępkowski - zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Suwałk z Błękitną Wstęgą.

Żeglarze sklasyfikowani zostali również w trzech klasach: Omega Standard, Jachty Kabinowe oraz MICRO.


W klasie Omega Standard

I miejsce- „Korba”, , KŻ Kamena

sternik – Andrzej Stępkowski

załoga – Szymon Stępkowski

załoga- Michał Osyda

II miejsce- „POL73”, Klub Żeglarski "Żagiel" Sokółka

sternik – Wojciech Dźiurdź

załoga – Adam Dźiurdź

załoga- Katarzyna Czarniecka

III miejsce- „elm@”, Klub Żeglarski "Żagiel" Sokółka

sternik- Marek Lewosz, Klub Żeglarski "Żagiel" Sokółka

załoga – Antoni Brzeziński

załoga – Paweł Bronowicz

W klasie jachtów kabinowych

I miejsce- „Retrakt”, / Warszawa

sternik – Przemysław Tkacz / Warszawa

załoga – Bożena Tkacz

II miejsce- „Diamond” , KW PTTK o/Suwałki

sternik – Romuald Sztabiński

załoga – Tymoteusz Sztabiński

załoga – Józef Sztabiński

III miejsce- „Dżinn 19-lat później”, Kamień Pomorski

sternik – Jacek Baryła ,

załoga – Marek Baryła

załoga – Tycjan Baryła

W klasie MICRO

I miejsce-„Tygrys” , KW PTTK o/Suwałki

sternik – Tadeusz Rurak

załoga – Wiesława Rurak

załoga –Grażyna Mazalewska

II miejsce-„ Celafon.pl”, Augustów

sternik – Maciej Kondracki ,

załoga – Damian Gąsiewski

załoga – Grzegorz Naruk

III miejsce- „Koledzy z POL58”, Suwałki

sternik – Michał Sidłowski,

załoga – Bartłomiej Sawicki

załoga –Witek Borejszo

Załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I – III otrzymały puchary i dyplomy.

Dzień wcześniej tj. 4 września 2021r. Klub Wodny PTTK o/Suwałki gościł na swojej przystani w Starym Folwarku uczestników regat wraz z przyjaciółmi na uroczystym ognisku żeglarskim. Ognisko uświetnił występ zespołu „Zakaz wyprzedzania”.

Komandor Klubu Wodnego

PTTK o/ Suwałki

Romuald Sztabiński

 
Podsumowanie XXIX Regat o Puchar Dyrektora WPN PDF Drukuj Email

15 sierpnia 2021r. odbyły się XXIX Regaty oPuchar Dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego”. Regaty uroczyście otworzył z-ca Dyrektora WPN Pan Jarosław Borejszo.

Łącznie startowało 16 jachtów w klasie „Omega Standard”,MICRO” i  „Jachty Kabinowe”.

Organizatorem regat był Klub Wodny PTTK o/ Suwałki i Wigierski Park Narodowy.

Wzięło udział 55 uczestników z następujących miast: Augustów,  Sokółka, Poznań, Jeleniewo oraz Suwałki.

Silny, bardzo porywisty wiatr dostarczył wiele emocji. Jedno Mikro uległo wywrotce lecz dzięki profesjonalnemu zabezpieczeniu regat przez Suwalskie WOPR oraz pomocy patrolu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach skończyło się na przymusowej kąpieli  i  wylewaniu wody.

Wyniki w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

OMEGA STANDARD

I miejsce – „POL-73” / Sokółka
1.  Wojciech Dziurdź - sternik
2.  Adam Dziurdź - załoga
3.  Piotr Kułak - załoga

II miejsce -  „Lola” KW PTTK / Suwałki
1.  Lech Sadowski - sternik
2.  Krzysztof Sadowski- załoga
3. Jakub Ułanowicz  – załoga

III miejsce – „Dzik” KW PTTK / Suwałki
1.  Piotr Kirkuć - sternik
2.  Maja Kirkuć - załoga
3.  Bożena Malinowska – załoga

MICRO

I miejsce – „Załoga Kasi ”KW Hańcza / Suwałki
1. Jarosław Walicki  - sternik
2. Barbara Urbańska - załoga
3. Paweł Drozdowski – załoga

II miejsce – „Pol 58” / Suwałki
1.  Michał  Sidłowski - sternik
2.  Bartłomiej Sawicki - załoga
3. Bartosz Kropiwnicki – załoga

II miejsce – „Miss Lizy” / Suwałki
1.  Konrad Gajdel- sternik
2.  Iwona Ruszewska- załoga
3.  Kornel Gajdel- załoga
4.  Krystian Gajdel- załoga

Jachty Kabinowe

I miejsce – „Diamond” KW PTTK / Suwałki
1.  Romuald Sztabiński   - sternik
2.  Tymoteusz Sztabiński – załoga
3. Józef Sztabiński  - załoga

II miejsce – „Dżinn 19-lat później”  KW PTTK / gm. Suwałki
1.   Marek Baryła - sternik
2.   Ewa Wilińska - załoga
3.   Sylwia Baryła   - załoga
4.   Andrzej Pobutkiewicz  - załoga
5.   Tycjan Baryła  - załoga

III miejsce- „Wigraszek” KW PTTK / Suwałki
1.    Tadeusz Mackiewicz – sternik
2.    Małgorzata Mackiewicz – załoga


Na zakończenie Dyrektor WPN wręczył  zwycięskim załogom puchary, dyplomy oraz wędzoną sielawę - rarytas z miejscowych jezior.

 

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5


KLUB WODNY PTTK w SUWAŁKACH .